Headerafbeelding

De Kracht van de Activiteitenbank

Ontdek in een inspirerende webinar de kracht van de Activiteitenbank: dé plek waar Scoutingkennis, creativiteit en kwaliteit samenkomen. Leer hoe de Activiteitenbank werkt, waarom deze bestaat en hoe je als bestuur of leiding de vele programma’s, activiteiten, insignes en handige tools kunt gebruiken om je eigen Scoutingprogramma te versterken. Krijg inzicht in de opbouw, redactie en kwaliteitsbewaking, en hoor hoe vrijwilligers en teams samen zorgen voor actuele en inspirerende activiteiten. Je gaat naar huis met frisse ideeën, praktische tips en nieuwe motivatie om de Activiteitenbank actief in te zetten én bij te dragen aan deze gezamenlijke bron van Scoutinginspiratie.

Schrijf je gelijk in!

Om je in te schrijven voor een workshop word je doorgelinkt naar een extern eventsysteem. Heb je vorig jaar al meegedaan? Dan heb je al een inlogaccount en kun je die gewoon weer gebruiken. Weet je je wachtwoord niet meer dan kun je met de knop "wachtwoord vergeten" gemakkelijk een nieuw wachtwoord aanvragen, je ontvang dan een mailtje op het door jou ingevulde mailadres met een nieuw wachtwoord. Let op: soms duurt het een minuutje en check ook even je spambox.

Heb je nog geen account dan kun je je gemakkelijk registreren via de knop: "registeren". Tip: dit werkt het handigst op je laptop. Je ontvangt dan in je mail een bevestiging (let op: ook hierbij geldt, soms duurt het een minuutje en kijk even in je spambox). Door op de link in de mail te klikken (of in je browser te plakken), bevestig je het aanmaken van je account, kun je je wachtwoord instellen en ben je ingelogd!

Wanneer je bent ingelogd zie je meteen de totale planning van alle webinars. Klik op het tijdsblok van het webinar waarvoor jij je wil inschrijven en er opent zich een venster met de toelichting van het webinar. Onder in het scherm vind je een knop om je in te schrijven. En voila, in de planning zie je gemakkelijk voor welke webinars je bent ingeschreven! Je ontvangt op de dag van het webinar een mailtje met daarin de Teamslink om deel te nemen.

Informatie

  • Van: maandag 10 november 2025 19:30
  • Tot: maandag 10 november 2025 21:00