Headerafbeelding

Verenigingen vragen normale toegang betalingsverkeer

Al minstens anderhalf jaar vragen maatschappelijke organisaties de minister van Financiën en collega-bewindslieden aandacht te hebben voor problemen die verenigingen en stichtingen hebben met de toegang tot het betalingsverkeer en de enorme regeldruk die daaruit voortkomt. De overheid heeft hen namelijk onterecht aangemerkt als zijnde een hoog risico op terrorismefinanciering en witwassen. Banken maken het hen daarom heel lastig. Ook Scouting Nederland wil dat de overheid maatschappelijke organisaties per direct aanwijst als laag risico.

Veel organisaties ervaren dat zij hun werk nu niet of niet goed kunnen doen, vanwege de problemen met toegang tot het betalingsverkeer en de regeldruk. Daarmee kunnen zij niet goed werken aan allerlei nationale en internationale maatschappelijke vraagstukken. Door goede doelen, fondsen en vrijwilligersorganisaties een laag risicoprofiel toe te kennen voor alle wetgeving rond witwassen en terrorismefinanciering, kunnen banken en payment service providers hun procedures en de toegang tot het reguliere betalingsverkeer voor deze organisaties versoepelen, vereenvoudigen en vooral versnellen. Zij vragen ministers Kaag (Financiën) en Yeşilgöz (Justitie & Veiligheid), maar ook DNB-directeur Knot, ook om proactief beleidsmedewerkers te laten kijken naar andere maatregelen die op korte termijn verlichting kunnen geven. Lees hier de brief.