Headerafbeelding

36 deelnemers de reis van hun leven laten beleven?! Troepstaf Nederlands Contingent World Scout Jamboree 2023

In 2023 wordt de World Scout Jamboree (WSJ) gehouden in Zuid-Korea! We zullen met het Nederlands Contingent, bestaande uit jeugddeelnemers tussen de 14 en 18 jaar oud, troepstaf, International Service Team (IST-ers) en het Contingent Management Team (CMT), afreizen naar Zuid-Korea voor dit fantastische evenement. Ga jij mee als troepstaf?

Voor het Nederlands Contingent zijn we op zoek naar troepstafleden, die samen met drie anderen een troep van 36 deelnemers willen begeleiden in de voorbereiding, de voorreis, tijdens de Jamboree zelf, en natuurlijk achteraf tijdens een gezellige reünie.

In het Nederlands contingent staat een actieve inbreng van alle contingentsleden voorop. Als troepstaf faciliteer jij de inbreng van jeugddeelnemers. Je bent niet alleen actief voor je eigen troep, maar je ondersteunt en versterkt ook andere troepen waar nodig. Als troepstaf doorloop je ook je eigen traject. Samen met het Contingent Management Team (CMT) zorg je voor je eigen voorbereiding en ontwikkeling. Veel meer dan bij vorige edities, is er deze keer mogelijkheid tot eigen inbreng.Je bezigheden

Jij gaat aan de slag om ervoor te zorgen dat de deelnemers (en jij natuurlijk ook!) de tijd van hun leven hebben in de voorbereidingsperiode en tijdens de WSJ. Je komt dan ook regelmatig bij elkaar met je troepstafteam om te overleggen. Dit zullen meerdere avonden, dagen en weekenden zijn. Je zorgt met je troep voor toffe troepweekenden. Daarnaast is er een contingentskamp, zijn er troepstafweekenden en troepstafdagen samen met andere troepstaf en het CMT. Na alle voorbereidingen zorg je er ook voor dat de reis naar de WSJ, de voorreis en de WSJ zelf soepel verlopen voor jouw troep. Je vervult deze functie vanaf januari 2022 tot december 2023. Het traject wordt afgesloten met een reünie.

Je kunt ervan uitgaan dat dit alles best veel tijd kan kosten. Wij schatten in dat je gemiddeld 1 dagdeel per week voor de WSJ bezig bent, maar op sommige momenten is dat meerdere dagdelen per week en op andere momenten is het weer rustiger.Je bagage

Je bent geboren vóór 01-01-2001.

· Je bent lid van Scouting Nederland, en kunt een geldig VOG overleggen.

· Je belangrijkste motivatie om je in te willen zetten voor de Jamboree is om een goed evenement neer te zetten voor de jeugddeelnemers.

· Jouw energie motiveert andere troepstaf en deelnemers om er ook volledig voor te gaan. Je hebt een open en leergierige houding, je wilt jezelf ontwikkelen en talenten van anderen benutten, of je bent bereid deze dingen te leren.

· Je hebt ervaring met de leeftijdsgroep van scouts en/of explorers en je kunt zelfstandig voor de g/troep staan. Je kunt jeugddeelnemers stimuleren zodat zij ook zelf (samen met jou als troepstaf) vorm kunnen geven aan de weg naar de WSJ. Samen met de jeugddeelnemers geef je vorm aan het programma.

· Samen met de andere leden van je Troepstafteam draag je de verantwoordelijkheid voor je troep. Als team zorgen jullie ervoor dat er sfeer is in de troep, is er een luisterend oor voor de deelnemers, is er kennis van EHBO, is er handigheid met logistiek en lijstjes, én is er goede communicatie (makkelijk praten voor een groep, kunnen opstellen van brieven, bekendheid met SOL).

· Je kunt jezelf verstaanbaar maken in de Engelse of Franse taal.

· Je neemt actief deel aan de Troepstafmomenten, en we verwachten ook dat je bijdraagt aan de voorbereiding / organisatie hiervan.

· Je betaalt de bijdrage die door het contingent is vastgesteld en daarnaast ben je op hoogte van het declaratiebeleid van het Nederlands contingent dat geldt voor alle Troepstaf.

· Je bent het 'visitekaartje' van Scouting Nederland en snapt dat je een voorbeeldfunctie voor de jeugddeelnemers hebt.

· Het beleid van het contingent wordt vastgesteld door het CMT met ruimte voor inspraak van Troepstaf, jeugddeelnemers en andere betrokkenen. Eenmaal vastgesteld, is dat de manier hoe we dit project samen tot een succes gaan maken.

Je beloning

Deze functie is een mooie uitdaging, het geeft jou de kans om je kwaliteiten zoals samenwerken, informatie overdragen, troubleshooten, initiëren, etc., een bijzondere impuls te geven. Uiteraard is de unieke ervaring die de WSJ oplevert al een beloning op zich. De WSJ biedt de mogelijkheid om vele (internationale) contacten op te doen. Je werkt samen in een team, dat zal bestaan uit een warme groep mensen waarmee je samen het hele traject doorloopt.

Aanmelden en informatie

Meer weten over deze vacature? Kijk eerst bij de FAQ. Staat daar jouw vraag niet bij? Stuur dan een mailtje naar troepstafcoaching@wsj.scouting.nl. Solliciteren kan via onderstaande link. Dit is mogelijk tot 4 oktober 2021. Als aanvulling op de sollicitatie via SOL, willen we je vragen om in een motivatiebrief te laten weten waarom wij juist jou als troepstaf mee zouden moeten nemen. Daarnaast ontvangen we ook graag je scouting-CV met recente pasfoto(‘s). Stuur dit naar troepstafcoaching@wsj.scouting.nl.

Na je sollicitatie word je uitgenodigd voor een online kennismakingsgesprek. Bij een wederzijds positief gesprek kom je in de pool van potentiële troepstaf. Er zullen selectiedagen plaatsvinden op 20 en 21 november 2021. Zet deze data alvast in je agenda! Na de sluiting van de inschrijving van de jeugddeelnemers (1 december 2021) weten we hoeveel troepstafteams er precies nodig zijn. Begin december hoor je of je bent geselecteerd. Tijdens het eerste troepstafweekend (7 t/m 9 januari 2022 - hou ook deze data vrij!) zullen de troepstafteams bekend worden gemaakt. Bij het samenstellen van de troepstafteams streven we naar een goede verhouding tussen man/vrouw, jong/oud en ervaren/onervaren.

Mocht na deze selectieprocedure blijken dat er geen plek voor jou is als troepstaf, dan krijg je de mogelijkheid om alsnog als IST-er in te schrijven voor de WSJ.

Informatie

  Vacature type:
  Vrijwilliger
  Waar:
  Evenementen
  Hoe:
  Projectmatige klus
  Wat:
  Specifiek: juridisch, financiën, administratie
  Reageer als lid van Scouting